Najavljen kuglački Zaprešić Open 2022.

NOVOSTI ZAPREŠIĆ

Kuglački klub Zaprešić je objavio kako, nakon dvije godine pauze kreću s 11. otvorenim prvenstvom Zaprešića.

Kvalifikacije za 11. otvoreno prvenstvo Zaprešića kreću 28.03.2022., a završavaju 29.4.2022. Finale je u nedjelju 1.5.2022. godine.

Kvalifikacije se igraju 120 hitaca. U finalu će nastupiti 16 najuspješnijih pojedinaca iz kvalifikacija, te 8 igrača po izboru organizatora, dok će u ženskom finalu nastupiti 8 najuspješnijih žena iz kvalifikacija.

Kod muškaraca će najboljih 8 igrača iz kvalifikacija biti nositelji, a igrači plasirani od 9 – 16 mjesta te osmorica s pozivnicom igraju pretkolo za ulazak u glavni ždrijeb. U slučaju izjednačenog rezultata odlučuje bolje čišćenje, manje praznih, više nastupa.
Igrači koji ispadnu u pretkolu nastavljaju natjecanje u novom formatu natjecanja (na 2 dobivena seta u igri 15 u pune gdje se vrednuje samo pogodak. Pogodak je kada kugla sruši čunj broj 1 te čunj broj 2. ili 3 (ovisno o „lohu“ koji se gađa). Pobjednik finala osvaja 500,00 kuna a poraženi u finalu 250,00 kuna. Detaljnije o tom natjecanju igrači će saznati tijekom kvalifikacijskih nastupa na turniru.
Finalni turnir se igra CUP sistemom 2 seta po 30 hitaca (na ispadanje).
U slučaju izjednačenog seta igra se Sudden Victory (1 hitac u pune), a u slučaju neriješenog rezultata u setovima igra se Sudden Victory (3 hica u pune).
Pravo nastupa imaju svi registrirani igrači te rekreativci koji se prijave i uplate prijavninu u iznosu od 100,00 kuna. Svaki sljedeći nastup je 50,00 kuna dok je četvrti nastup gratis. Broj nastupa u kvalifikacijama nije ograničen.

Najbolji muškarac i žena iz kvalifikacija osvajaju po 500,00 kuna

Svi igrači imaju gratis tombolu gdje je glavna nagrada 7 dana ljetovanja na Šolti za 4 osobe. Svi ostali koji dođu na kuglanu također mogu kupiti tombolu po cijeni od 10,00 kuna i otvoriti si mogućnost dobivanja ljetovanja na otoku Šolti.

Svi natjecatelji nastupaju na vlastitu odgovornost, a prijave se primaju do 28.04.2022. godine na broj mobitela od gospodina Darka Orišića +385 91/586-1612 ili na email: zapresic.kk@gmail.com