Župnikova poruka ovoga Božića

NOVOSTI

Riječi ohrabrenja, utjehe i nade i ovoga Božića uputio je župnik Ivan Frkonja.

“Ovogodišnja proslava Božića jedinstvena je po tome što se događa u vrijeme pandemije koja nas je lišila mnogih lijepih stvari vezanih uz Božić. Nažalost, nisu ove godine samo uvjeti i okolnosti slavlja drugačiji. Mnoga naša braća i sestre trebali su proći i proživjeti toliko toga – brige, strahove, možda čak i smrt člana obitelji, rođaka ili prijatelja. Svi smo se našli bespomoćni. I upravo u toj bespomoćnosti, strahu odjekuje poruka anđela: “Ne bojte se, Spasitelj vam se rodio”. Maleno dijete u jaslama sa svojim djetinjim, nemoćnim pogledom naš je Bog i izvor je naše nove snage i radosti. Od svega onoga što su nam nametnuli tradicija i naši lijepi običaji ostao nam je Božić – Isus sam koji nam se nudi da će u nama i po našim životima roditi se za ovaj naš današnji svijet. To rađanje događa se po ljubavi koja se ne pokazuje u riječima nego u gestama, stavovima i djelima po kojima u drugima budimo novu snagu, nadu i radost. Prihvatiti, saslušati, osušiti suzu, utješiti, imati razumijevanja, biti strpljiv, ohrabriti – geste su po kojima ovoga Božića Boga činimo prisutnim u ovim specifičnim vremenima. S nadom da ćemo dopustiti Kristu da se po našim djelima ljubavi trajno rađa u nama, u našim obiteljima, u našim župama i našem društvu od srca svima želim sretan Božić i Božjim blagoslovom ispunjenu novu 2021. godinu.”

 

Foto: Zagrebačka nadbiskupija